Tabulka velikostí lyžařských bot

Tabulka velikostí bot je pouze orientační, číslování bot od různých výrobců se může mírně lišit.

 

Přesné velikosti lyžařských bot (PDF)

 

MONDO
Velikost lyžařských bot se nejčastěji uvádí v systému MondoPoint. Jde o metrický systém, vycházející z délky chodidla v cm, někdy také v mm. Velikost MONDO zjistíte, pokud Vaše chodidlo v nezatíženém stavu obkreslíte na papír a obrys v nejdelším místě změříte. Noze o délce např. 25,5 cm by tak měla nejlépe vyhovovat bota o velikosti MONDO 25,5 (255). U dětí je třeba připočíst 1 cm. Takže u dětí u nohy délky 24,5 cm by měla nejlépe vyhovovat bota  o velikosti MONDO 25,5 (255).

EU
Evropský systém číslování bot pocházející z Francie, vycházející z francouzského stehu(6,66 mm). Pro označování velikostí běžné obuvi je u nás nejpoužívanější.

UK
Anglický systém číslování založený na palcích (inch).

USA
Americký systém číslování bot.

 

Nejlepší metoda určení opravdu správné velikosti lyžařské boty je si botu důkladně vyzkoušet, nejlépe s lyžařskou ponožkou, kterou   budete při lyžování používat.

 

BIKE SPORT

Telefon: +420 605 226 398
E-mail:   bikesport.straz@email.cz


Prodejna, půjčovna, servis:
Revoluční 228, Stráž pod Ralskem

Kontakt, prodejna

Chromý Jiří - BIKE SPORT- Stráž pod Ralskem - idatabaze.czSportovní potřeby, vybavení - idatabaze.cz

O nás

Prodej, servis a půjčovna. Jízdní kola - horská ,crossová, městská. Velmi žádané koloběžky, in-line brusle, lyžařské vybavení

 

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací